EURO 2020: Τα «πάντσερ» είναι εδώ!
24/03/2019 23:38
24/03/2019 23:38
Η ανανεωμένη εθνική Γερμανίας έστειλε ηχηρό μήνυμα αναγέννησης από την Ολλανδία. Με γκολ του Σουλτς στο 90’ τα «πάντσερ» νίκησαν με 3-2 τους ισχυρούς «οράνιε» και έγιναν το φαβορί για την πρωτιά στον 3ο προκριματικό όμιλο του EURO 2020.
Εύκολο βράδυ είχε το Βέλγιο στην Κύπρο, όπου επικράτησε με 2-0, ενώ ακόμη ξεχώρισαν η ήττα της Κροατίας με 2-1 στην Ουγγαρία και το χατ-τρικ του Εράν Ζάχαβι στο 4-2 του Ισραήλ επί της Αυστρίας.
Τα σημερινά αποτελέσματα, οι σκόρερ, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική:
3ος όμιλος
Ολλανδία - Γερμανία 2-3
(64’ Ντεπάι, 48’ Ντε Λιχτ - 15’ Σανέ, 34’ Γκνάμπρι, 90’ Σουλτς)
Βόρεια Ιρλανδία - Λευκορωσία 2-1
(30’ Έβανς, 87’ Μαγκίνις - 33’ Στάσεβιτς)
Η βαθμολογία:
1. Βόρεια Ιρλανδία 6
2. Γερμανία 3 (1 αγ.)
3. Ολλανδία 3
4. Εσθονία 0 (1 αγ.)
5. Λευκορωσία 1
Η επόμενη αγωνιστική (8 Ιουνίου):
19:00 Εσθονία - Βόρεια Ιρλανδία
21:45 Λευκορωσία - Γερμανία
5ος όμιλος
Ουαλία - Σλοβακία 1-0
(5’ Τζέιμς)
Ουγγαρία - Κροατία 2-1
(34’ Σάλαϊ, 76’ Πάτκαϊ - 13’ Ρέμπιτς)
Η βαθμολογία:
1. Σλοβακία 3
2. Ουαλία 3 (1 αγ.)
3. Κροατία 3
4. Ουγγαρία 3
5. Αζερμπαϊτζάν 0 (1 αγ.)
Η επόμενη αγωνιστική (8 Ιουνίου):
16:00 Κροατία - Ουαλία
19:00 Αζερμπαϊτζάν - Ουγγαρία
7ος όμιλος
Ισραήλ - Αυστρία 4-2
(34’, 45’, 55’ Ζάχαβι, 66’ Νταμπούρ - 8’, 75’ Αρναούτοβιτς)
Πολωνία - Λετονία 2-0
(76’ Λεβαντόφσκι, 84’ Γκλικ)
Σλοβενία - Βόρεια Μακεδονία 1-1
(34’ Ζάιτς - 47’ Μπάρντι)
Η βαθμολογία:
1. Πολωνία 6
2. Ισραήλ 4
3. Βόρεια Μακεδονία 4
4. Σλοβενία 2
5. Λετονία 0
6. Αυστρία 0
Η επόμενη αγωνιστική (7 Ιουνίου):
21:45 Αυστρία - Σλοβενία
21:45 Βόρεια Μακεδονία - Πολωνία
21:45 Λετονία - Ισραήλ
9ος όμιλος
Καζακστάν - Ρωσία 0-4
(19’, 45’ Τσερίσεφ, 52’ Τζιούμπα, 64’ αυτ. Μπεϊσεμπέκοφ)
Σαν Μαρίνο - Σκοτία 0-2
(4’ ΜακΛίν, 74’ Ράσελ)
Κύπρος - Βέλγιο 0-2
(10’ Αζάρ, 18’ Μπατσουαγί)
Η βαθμολογία:
1. Βέλγιο 6
2. Κύπρος 3
3. Ρωσία 3
4. Καζακστάν 3
5. Σκοτία 3
6. Σαν Μαρίνο 0
Η επόμενη αγωνιστική (8 Ιουνίου):
19:00 Ρωσία - Σαν Μαρίνο
21:45 Βέλγιο - Καζακστάν
21:45 Σκοτία - Κύπρος
09/03/2021 17:01
Η ανανεωμένη εθνική Γερμανίας έστειλε ηχηρό μήνυμα αναγέννησης από την Ολλανδία. Με γκολ του Σουλτς στο 90’ τα «πάντσερ» νίκησαν με 3-2 τους ισχυρούς «οράνιε» και έγιναν το φαβορί για την πρωτιά στον 3ο προκριματικό όμιλο του EURO 2020.
Εύκολο βράδυ είχε το Βέλγιο στην Κύπρο, όπου επικράτησε με 2-0, ενώ ακόμη ξεχώρισαν η ήττα της Κροατίας με 2-1 στην Ουγγαρία και το χατ-τρικ του Εράν Ζάχαβι στο 4-2 του Ισραήλ επί της Αυστρίας.
Τα σημερινά αποτελέσματα, οι σκόρερ, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική:
3ος όμιλος
Ολλανδία - Γερμανία 2-3
(64’ Ντεπάι, 48’ Ντε Λιχτ - 15’ Σανέ, 34’ Γκνάμπρι, 90’ Σουλτς)
Βόρεια Ιρλανδία - Λευκορωσία 2-1
(30’ Έβανς, 87’ Μαγκίνις - 33’ Στάσεβιτς)
Η βαθμολογία:
1. Βόρεια Ιρλανδία 6
2. Γερμανία 3 (1 αγ.)
3. Ολλανδία 3
4. Εσθονία 0 (1 αγ.)
5. Λευκορωσία 1
Η επόμενη αγωνιστική (8 Ιουνίου):
19:00 Εσθονία - Βόρεια Ιρλανδία
21:45 Λευκορωσία - Γερμανία
5ος όμιλος
Ουαλία - Σλοβακία 1-0
(5’ Τζέιμς)
Ουγγαρία - Κροατία 2-1
(34’ Σάλαϊ, 76’ Πάτκαϊ - 13’ Ρέμπιτς)
Η βαθμολογία:
1. Σλοβακία 3
2. Ουαλία 3 (1 αγ.)
3. Κροατία 3
4. Ουγγαρία 3
5. Αζερμπαϊτζάν 0 (1 αγ.)
Η επόμενη αγωνιστική (8 Ιουνίου):
16:00 Κροατία - Ουαλία
19:00 Αζερμπαϊτζάν - Ουγγαρία
7ος όμιλος
Ισραήλ - Αυστρία 4-2
(34’, 45’, 55’ Ζάχαβι, 66’ Νταμπούρ - 8’, 75’ Αρναούτοβιτς)
Πολωνία - Λετονία 2-0
(76’ Λεβαντόφσκι, 84’ Γκλικ)
Σλοβενία - Βόρεια Μακεδονία 1-1
(34’ Ζάιτς - 47’ Μπάρντι)
Η βαθμολογία:
1. Πολωνία 6
2. Ισραήλ 4
3. Βόρεια Μακεδονία 4
4. Σλοβενία 2
5. Λετονία 0
6. Αυστρία 0
Η επόμενη αγωνιστική (7 Ιουνίου):
21:45 Αυστρία - Σλοβενία
21:45 Βόρεια Μακεδονία - Πολωνία
21:45 Λετονία - Ισραήλ
9ος όμιλος
Καζακστάν - Ρωσία 0-4
(19’, 45’ Τσερίσεφ, 52’ Τζιούμπα, 64’ αυτ. Μπεϊσεμπέκοφ)
Σαν Μαρίνο - Σκοτία 0-2
(4’ ΜακΛίν, 74’ Ράσελ)
Κύπρος - Βέλγιο 0-2
(10’ Αζάρ, 18’ Μπατσουαγί)
Η βαθμολογία:
1. Βέλγιο 6
2. Κύπρος 3
3. Ρωσία 3
4. Καζακστάν 3
5. Σκοτία 3
6. Σαν Μαρίνο 0
Η επόμενη αγωνιστική (8 Ιουνίου):
19:00 Ρωσία - Σαν Μαρίνο
21:45 Βέλγιο - Καζακστάν
21:45 Σκοτία - Κύπρος
ΣΧΟΛΙΑ