ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Η αθλητική ατζέντα του Σαββάτου (16/3)

Οι αγώνες και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της ημέρας

 16/03/2019 07:00

Η αθλητική ατζέντα του Σαββάτου (16/3)

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σούπερ Λίγκα (25η αγωνιστική)

17:15 Αστέρας Τρίπολης - Λαμία (Novasports 1)

19:00 Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ (ΕΡΤ1, ΕΡΤ Sports)

19:30 ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΛ (Novasports 1)

Β’ εθνική (22η αγωνιστική)

15:00 Κισσαμικός - Κέρκυρα (ΕΡΤ3)

15:30 Πλατανιάς Χανίων - Τρίκαλα

Premier League (31η αγωνιστική)

17:00 Μπόρνμουθ - Νιουκάστλ

17:00 Μπέρνλι - Λέστερ

17:00 Γουέστ Χαμ - Χάντερσφιλντ

Serie A (28η αγωνιστική)

16:00 Σασουόλο - Σαμπντόρια (Novasports 2)

19:00 Σπαλ - Ρόμα (Novasports 2)

21:30 Τορίνο - Μπολόνια (Novasports 1)

LaLiga (28η αγωνιστική)

14:00 Ουέσκα - Αλαβές (Cosmote Sport 2)

17:15 Ρεάλ Μαδρίτης - Θέλτα (Cosmote Sport 2)

19:30 Αιλέτικ Μπιλμπάο - Ατλέτικο Μαδρίτης (Cosmote Sport 2)

21:45 Λεγανιές - Χιρόνα (Cosmote Sport 2)

Bundesliga (26η αγωνιστική)

16:30 Άουγκσμπουργκ - Ανόβερο (Cosmote Sport 7)

16:30 Σάλκε - Λειψία (Cosmote Sport 1)

16:30 Στουτγκάρδη - Χόφενχαϊμ (Cosmote Sport 3)

16:30 Βόλφσμπουργκ - Φορτούνα Ντίσελντορφ (Cosmote Sport 8)

19:30 Χέρτα Βερολίνου - Μπορούσια Ντόρτμουντ (Cosmote Sport 3)

Ligue 1 (29η αγωνιστική)

21:00 Ανζέ - Αμιάν

21:00 Γκινγκάμπ - Ντιζόν

21:00 Νιμ - Στρασμπούρ (Novasports 2)

21:00 Καέν - Σεντ Ετιέν

Eredivisie (26η αγωνιστική)

19:30 Χέερενφεεν - Ντε Γκράαφσαπ

20:45 Φέγενορντ - Βίλεμ (Novasports 3)

20:45 Μπρέντα - Ουτρέχτη

21:45 Χέρακλες - Φίτεσε

Primeira Liga (26η αγωνιστική)

17:30 Μπελενένσες - Πορτιμονένσε

17:30 Βιτόρια Σετούμπαλ - Μπράγκα

20:00 Βιτόρια Γκιμαράες - Μποαβίστα

22:30 Πόρτο - Μαρίτιμο (Cosmote Sport 7)

ΜΠΑΣΚΕΤ

Α1 ανδρών (19η αγωνιστική)

15:15 Κολοσσός Ρόδου - Λαύριο (ΕΡΤ2)

15:45 Ρέθυμνο - Πανιώνιος (ΕΡΤ2)

15:45 ΠΑΟΚ - Ήφαιστος Λήμνου (ΕΡΤ2)

17:00 ΑΕΚ - Κύμη (Cosmote Sport 4)

18:00 Περιστέρι - Άρης (ΕΡΤ2)

Α2 ανδρών (22η αγωνιστική)

15:00 Ιπποκράτης Κω - Ευρώπη Πευκοχωρίου

17:00 Διαγόρας Δρυοπιδέων - Καστοριά

17:00 Αμύντας - Απόλλων Πατρών

17:00 Ψυχικό - Καρδίτσα

17:00 Καβάλα - Ερμής Αγιάς

17:00 Ηρακλής - Χαρίλαος Τρικούπης (Youtube)

17:00 Κόροιβος Αμαλιάδας - Ιωνικός Νίκαιας

Α1 γυναικών (18η αγωνιστική)

16:00 Νίκη Λευκάδας - Ολυμπιακός

16:00 Αθηναϊκός - Ηρακλής

19:30 Πανιώνιος - Σπόρτιγκ

ΒΟΛΕΪ

Α1 γυναικών (20ή αγωνιστική)

18:00 Μαρκόπουλο - Ολυμπιακός

18:00 Πανναξιακός - Αίας Ευόσμου

19:00 Κόρινθος - Θέτις

19:00 ΑΟ Θήρας - Ηλιούπολη

19:00 Μακεδόνες - Πορφύρας

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Κύπελλο ανδρών (τελικός)

17:00 Ολυμπιακός - ΑΕΚ (ΕΡΤ3)

Α1 γυναικών (14η αγωνιστική)

16:00 Ν. Ιωνία - Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών

16:30 Πανόραμα - Βέροια

18:00 Φίλιππος Βέροιας - ΑΕΣΧ Πυλαίας

ΠΟΛΟ

Α1 ανδρών (19η αγωνιστική)

14:00 Παλαιό Φάληρο - Εθνικός (ΕΡΤ Sports)

15:00 Βουλιαγμένη - Χίος

15:00 ΠΑΟΚ - Περιστέρι

17:00 Γλυφάδα - ΟΦΘ

18:00 Απόλλων Σμύρνης - Υδραϊκός

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Σούπερ Λίγκα (25η αγωνιστική)

17:15 Αστέρας Τρίπολης - Λαμία (Novasports 1)

19:00 Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ (ΕΡΤ1, ΕΡΤ Sports)

19:30 ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΛ (Novasports 1)

Β’ εθνική (22η αγωνιστική)

15:00 Κισσαμικός - Κέρκυρα (ΕΡΤ3)

15:30 Πλατανιάς Χανίων - Τρίκαλα

Premier League (31η αγωνιστική)

17:00 Μπόρνμουθ - Νιουκάστλ

17:00 Μπέρνλι - Λέστερ

17:00 Γουέστ Χαμ - Χάντερσφιλντ

Serie A (28η αγωνιστική)

16:00 Σασουόλο - Σαμπντόρια (Novasports 2)

19:00 Σπαλ - Ρόμα (Novasports 2)

21:30 Τορίνο - Μπολόνια (Novasports 1)

LaLiga (28η αγωνιστική)

14:00 Ουέσκα - Αλαβές (Cosmote Sport 2)

17:15 Ρεάλ Μαδρίτης - Θέλτα (Cosmote Sport 2)

19:30 Αιλέτικ Μπιλμπάο - Ατλέτικο Μαδρίτης (Cosmote Sport 2)

21:45 Λεγανιές - Χιρόνα (Cosmote Sport 2)

Bundesliga (26η αγωνιστική)

16:30 Άουγκσμπουργκ - Ανόβερο (Cosmote Sport 7)

16:30 Σάλκε - Λειψία (Cosmote Sport 1)

16:30 Στουτγκάρδη - Χόφενχαϊμ (Cosmote Sport 3)

16:30 Βόλφσμπουργκ - Φορτούνα Ντίσελντορφ (Cosmote Sport 8)

19:30 Χέρτα Βερολίνου - Μπορούσια Ντόρτμουντ (Cosmote Sport 3)

Ligue 1 (29η αγωνιστική)

21:00 Ανζέ - Αμιάν

21:00 Γκινγκάμπ - Ντιζόν

21:00 Νιμ - Στρασμπούρ (Novasports 2)

21:00 Καέν - Σεντ Ετιέν

Eredivisie (26η αγωνιστική)

19:30 Χέερενφεεν - Ντε Γκράαφσαπ

20:45 Φέγενορντ - Βίλεμ (Novasports 3)

20:45 Μπρέντα - Ουτρέχτη

21:45 Χέρακλες - Φίτεσε

Primeira Liga (26η αγωνιστική)

17:30 Μπελενένσες - Πορτιμονένσε

17:30 Βιτόρια Σετούμπαλ - Μπράγκα

20:00 Βιτόρια Γκιμαράες - Μποαβίστα

22:30 Πόρτο - Μαρίτιμο (Cosmote Sport 7)

ΜΠΑΣΚΕΤ

Α1 ανδρών (19η αγωνιστική)

15:15 Κολοσσός Ρόδου - Λαύριο (ΕΡΤ2)

15:45 Ρέθυμνο - Πανιώνιος (ΕΡΤ2)

15:45 ΠΑΟΚ - Ήφαιστος Λήμνου (ΕΡΤ2)

17:00 ΑΕΚ - Κύμη (Cosmote Sport 4)

18:00 Περιστέρι - Άρης (ΕΡΤ2)

Α2 ανδρών (22η αγωνιστική)

15:00 Ιπποκράτης Κω - Ευρώπη Πευκοχωρίου

17:00 Διαγόρας Δρυοπιδέων - Καστοριά

17:00 Αμύντας - Απόλλων Πατρών

17:00 Ψυχικό - Καρδίτσα

17:00 Καβάλα - Ερμής Αγιάς

17:00 Ηρακλής - Χαρίλαος Τρικούπης (Youtube)

17:00 Κόροιβος Αμαλιάδας - Ιωνικός Νίκαιας

Α1 γυναικών (18η αγωνιστική)

16:00 Νίκη Λευκάδας - Ολυμπιακός

16:00 Αθηναϊκός - Ηρακλής

19:30 Πανιώνιος - Σπόρτιγκ

ΒΟΛΕΪ

Α1 γυναικών (20ή αγωνιστική)

18:00 Μαρκόπουλο - Ολυμπιακός

18:00 Πανναξιακός - Αίας Ευόσμου

19:00 Κόρινθος - Θέτις

19:00 ΑΟ Θήρας - Ηλιούπολη

19:00 Μακεδόνες - Πορφύρας

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Κύπελλο ανδρών (τελικός)

17:00 Ολυμπιακός - ΑΕΚ (ΕΡΤ3)

Α1 γυναικών (14η αγωνιστική)

16:00 Ν. Ιωνία - Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών

16:30 Πανόραμα - Βέροια

18:00 Φίλιππος Βέροιας - ΑΕΣΧ Πυλαίας

ΠΟΛΟ

Α1 ανδρών (19η αγωνιστική)

14:00 Παλαιό Φάληρο - Εθνικός (ΕΡΤ Sports)

15:00 Βουλιαγμένη - Χίος

15:00 ΠΑΟΚ - Περιστέρι

17:00 Γλυφάδα - ΟΦΘ

18:00 Απόλλων Σμύρνης - Υδραϊκός

ΣΧΟΛΙΑ

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Επιλέξτε Κατηγορία