Μπάσκετ: Δείτε LIVE τον κρίσιμο αγώνα Ηρακλής - Μεγαρίδα

Απευθείας από το Ιβανώφειο η προσπάθεια της ομάδας της Θεσσαλονίκης να ισοφαρίσει σε 2-2 νίκες στη σειρά των πλέι οφ της Elite League

20/04/2024 15:50

Ο Ηρακλής υποδέχεται τη Νεανική Εστία Μεγαρίδας στο Ιβανώφειο για τα πλέι οφ της Elite League του μπάσκετ. Το ενδιαφέρον ανανεώθηκε μετά τη νίκη των Θεσσαλονικέων στα Μέγαρα την Τετάρτη, με την οποία μείωσαν σε 2-1 στη σειρά που θα κριθεί στις τέσσερις νίκες.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλευόμενοι τη δύναμη της έδρας τους θέλουν να «χτίσουν» πάνω στη νίκη της Τετάρτης και να ισοφαρίσουν σε 2-2. Οι φιλοξενούμενοι έχουν στόχο να αντιδράσουν μετά την ήττα στην έδρα τους και έχουν οδηγό την κανονική περίοδο, όπου είχαν κερδίσει στο Ιβανώφειο.