Σούπερ Λίγκα: Δύσκολη επικράτηση της ΑΕΚ, 2-1 τον Απόλλωνα στο ΟΑΚΑ (videos)

Στο 1-1 έμειναν Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος - Διεκόπη στο 22' το Ξάνθη - Λεβαδειακός λόγω του ισχυρού ανέμου

23/02/2019 21:22

Σε μια δύσκολη επικράτηση επί του ουραγού Απόλλωνα Σμύρνης έφτασε η ΑΕΚ, καθώς στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής νίκησε στο ΟΑΚΑ με 2-1 με δύο γκολ του Λούκας Μπογέ. Έτσι, έφτασε τους 43 βαθμούς και αποσπάστηκε στους τρεις από τον Ατρόμητο στη μάχη για την τρίτη θέση.

Στην Τρίπολη ο Αστέρας κρατούσε ένα πολύτιμο τρίποντο μέχρι το 82', με τον Ατρόμητο, ωστόσο, να μην τα παρατάει και σε εκείνο το χρονικό σημείο να ισοφαρίζει με τον Ουάρντα σε 1-1, παραμένοντας με αυτόν τον τρόπο αήττητος για πέμπτο διαδοχικό ματς. Από την άλλη, οι Αρκάδες βρίσκονται μόλις δύο βαθμούς πάνω από τη θέση που οδηγεί σε μπαράζ παραμονής.

* Το παιχνίδι της Ξάνθης με τον Λεβαδειακό στα Πηγάδια διεκόπη στο 22ο λεπτό (το σκορ στο 0-0) λόγω των ισχυρών ανέμων και θα συνεχιστεί αύριο, εφόσον, βέβαια, το επιτρέψουν οι καιρικές συνθήκες.