Β' εθνική: Ανατροπή... σοκ στη Λάρισα

Διπλό ημίχρονο-άσος τελικό στο Απόλλων Λάρισας - Αιγινιακός, μεγάλη νίκη του Απόλλωνα Πόντου μέσα στα Τρίκαλα με 1-0

17/02/2019 17:00

Σε ένα ματς που είχε εξαφανιστεί από όλες τις εταιρείες στοιχημάτων, ο Απόλλων Λάρισας έχανε με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο από τον Αιγινιακό, αλλά ανέτρεψε το σκορ στο δεύτερο και επικράτησε με 3-2.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη σημείωσε ο Απόλλων Πόντου στη Θεσσαλία επί των Τρικάλων με 1-0 με γκολ του Αμαραντίδη στο 81', δίνοντας συνέχεια στην επιβλητική επικράτηση της προηγούμενης αγωνιστικής επί του Εργοτέλη με 3-0. Τα Τρίκαλα έμειναν με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Άντρονιτς στο 85'.

ΤΡΙΚΑΛΑ:
Ταΐρης, Πάνος, Ντόσης, Ντιαλό, Γκότοβος, Άντρονιτς, Τριανταφυλλάκος, Συμελίδης (20' Καπός), Μαρκόφσκι, Γουέρε (78' Γκουγκούδης), Σισέ (60' Υψηλός)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ: Θεοδωρόπουλος, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Πάτας, Βλάχος, Καλαϊτζίδης (89' Μπάμπης), Πουρτουλίδης (83' Καλογέρης), Σουντουρά (85' Κυβελίδης), Μπρίτο, Χασομέρης, Ολαϊτάν.

* Από τα υπόλοιπα ματς ξεχώρισαν οι νίκες του Βόλου επί της Δόξας Δράμας, του Πλατανιά επί του Καραϊσκάκη, της Παναχαϊκής μέσα στη Σπάρτη, αλλά και η... κακή ισοπαλία μεταξύ Αήττητου Σπάτων και Ηρόδοτου.