Βόλεϊ: Ο Ηρακλής νίκησε με 3-1 τον Παμβοχαϊκό και ελπίζει για έκτη θέση

Την τελευταία αγωνιστική οι κυανόλευκοι θέλουν τρίποντο στη Σύρο και «καθαρή» ήττα της Κηφισιάς από τον Παναθηναϊκό

25/03/2019 19:28

Ζωντανές διατήρησε ο Ηρακλής τις ελπίδες κατάκτησης της έκτης θέσης στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος βόλεϊ. Με πρώτους σκόρερ τους Ποπόφ (24π.) και Κλίντι (15π.), οι κυανόλευκοι νίκησαν με 3-1 τον Παμβοχαϊκό στη Μίκρα, εξασφάλισαν τουλάχιστον την έβδομη θέση και την τελευταία αγωνιστική θα παίξουν με τον Φοίνικα στη Σύρο.

Στην πρωτεύουσα των Κυκλάδων ο Ηρακλής χρειάζεται νίκη με 3-0 ή 3-1 και εντός έδρας ήττα της Κηφισιάς με ανάλογο σκορ από τον Παναθηναϊκό, ώστε να «αρπάξει» στο φινάλε την έκτη θέση και να παίξει με τον Παναθηναϊκό στα πλέι οφ. Σε αντίθετη περίπτωση, αντίπαλος των κυανόλευκων θα είναι ο ΠΑΟΚ.

Στον άλλο σημερινό αγώνα, ο Παναθηναϊκός νίκησε με 3-1 τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης και τον έστειλε στα πλέι άουτ.