Χόρευε και στη βροχή ο Παναθηναϊκός (videos)

Ασταμάτητοι οι πιτσιρικάδες του Δώνη, 2-1 τον ΠΑΣ Γιάννινα στο ΟΑΚΑ

29/09/2018 20:59

Ούτε ο ΠΑΣ Γιάννινα σταμάτησε τη φρενήρη πορεία του νεανικού Παναθηναϊκού. Οι πράσινοι νίκησαν με 2-1 στο ΟΑΚΑ, ο Μακέντα βρήκε για πρώτη φορά δίχτυα και η ομάδα του Γιώργου Δώνη μετράει πέντε τρίποντα σε ισάριθμους αγώνες.

Στο 23’ ο Κριζμάν κέρδισε την κόντρα με τον Διούδη για το 0-1, με τον Παναθηναϊκό να απαντάει στο 43' και να ισοφαρίζει με κεφαλιά-ψαράκι του Χατζηγιοβάνη κι ενώ στο 33’ είχε ακυρωθεί γκολ του Κουρμπέλη ως επιθετικό φάουλ. Η ολική ανατροπή του σκορ ήλθε με το ωραίο πλασέ του Μακέντα στο 58’ (2-1).

Στο 71’ ακυρώθηκε νέο γκολ του Κουρμπέλη, που χρησιμοποίησε το χέρι του και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Διούδης επενέβη σε σουτ του Αθανασιάδη.

Την κίτρινη κάρτα του διαιτητή Θανάση Τζήλου (Λάρισας) είδαν οι Κουρμπέλης και Κριζμάν.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Διούδης, Κουλιμπαλί, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης, Ινσούα, Κουρμπέλης, Δώνης, Χατζηγιοβάνης, Μπουζούκης (65’ Στάικος), Χατζηθεοδωρίδης (74’ Καμπέτσης), Μακέντα (77’ Πούγγουρας).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Λίλα, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Κριζμάν, Τσικάρσκι, Λέο Μπαπτίστ (58’ Αθανασιάδης), Βιδάλ (78’ Μυστακίδης), Σκόνδρας (71’ Κούζικ), Νικολιάς.