Ημίχρονο: Άρης - ΠΑΟΚ 0-1

Ο Δικέφαλος πήρε το προβάδισμα με τον Τόμας στο 30' και απέχει 45 λεπτά από την κατάκτηση του πρωταθλήματος

19/05/2024 20:53

Τις βάσεις για ένα ιστορικό διπλό στην έδρα του Άρη και την κατάκτηση του τέταρτου πρωταθλήματος στην ιστορία του έχει βάλει στο «Κλ. Βικελίδης» ο ΠΑΟΚ.

Με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, ο Δικέφαλος προηγείται με 1-0 χάρη στο γκολ του Τόμας στο 30', με τον Μορόν να κάνει σοβαρό λάθος και τον Ζίβκοβιτς να δίνει την ασίστ στον Ισπανό, που δεν λάθεψε.

Ο Ισραηλινός διαιτητής Όρεν Γκρίνφιλντ έδειξε κίτρινη κάρτα στον Μιχαηλίδη μόλις στο 1' και στον Μοντόγια στο 39'.

ΑΡΗΣ: Κουέστα, Οντουμπάτζο, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Μοντόγια, Βερστράτε, Ζουλ, Σουλεϊμάνοφ, Νταρίντα, Σαβέριο, Μορόν.

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Κεντζιόρα, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Μεϊτέ, Σβαμπ, Αντρ. Ζίβκοβιτς, Κωνσταντέλιας, Τάισον, Τόμας.