Μπάσκετ: Επίδειξη δύναμης του ΠΑΟΚ κόντρα στο Περιστέρι (87-73)

Οι παίκτες του Ηλία Παπαθεοδώρου έκαναν εντυπωσιακή εμφάνιση και νίκησαν εύκολα την ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη

12/01/2019 19:26

Τα οικονομικά προβλήματα δεν λυγίζουν τον ΠΑΟΚ. Η ομάδα του Ηλία Παπαθεοδώρου έκανε επίδειξη δύναμης κόντρα στο, εξαιρετικό φέτος, Περιστέρι και με τη νίκη 87-73 στην Πυλαία, έστειλε μήνυμα ότι έχει τα φόντα να διεκδικήσει ακόμη και την τρίτη θέση στην κανονική περίοδο.

Το Περιστέρι ήταν καλύτερο στο πρώτο ημίχρονο και πήρε διαφορά που έφτασε έως τους 12 πόντους, αλλά το σκηνικό άλλαξε άρδην στο τρίτο δεκάλεπτο και με αντεπίθεση διαρκείας, ο Δικέφαλος έκανε την ανατροπή και έφτασε δίκαια στη σπουδαία νίκη. Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Γκος, που πέτυχε 24 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 16-21, 35-42, 66-57, 87-73

ΠΑΟΚ (Παπαθεοδώρου): Κόνιαρης 9 (3), Μαργαρίτης 16 (2), Τέπιτς, Χάτσερ 16 (3), Τζόουνς 12 (4),
Ζάρας, Χρυσικόπουλος, Σχίζας, Αθηναίου, Γκάρετ 10, Γκος 24 (4).

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Πεδουλάκης): Βασιλόπουλος 5, Χάροου 18 (3), Γκρέι 6 (2), Αγραβάνης 5
(1), Ντάνιελ 9, Μουράτος 9, Σκορδίλης 2, Φιλιππάκος, Μπεντίλ 9 (1), Σίρκο 3, Κάλαχαν 7 (1).