Μπάσκετ: Ο Άρης πλήρωσε την κακή τέταρτη περίοδο και έχασε από τη Χάποελ Ιερουσαλήμ στο Παλέ (βίντεο)

Οι κιτρινόμαυροι ηττήθηκαν με 78-68 παρά τους 30 πόντους του ΝτεΤζούλιους και έπεσαν στο 1-3 στο Eurocup

16/10/2024 22:19

Ο Άρης έδωσε τη μάχη του απέναντι στη Χάποελ Ιερουσαλήμ στο Παλέ ντε Σπορ, αλλά την ήττα δεν την απέφυγε. Οι κιτρινόμαυροι πλήρωσαν το πολύ κακό τέταρτο δεκάλεπτο, όταν οι φιλοξενούμενοι με επιμέρους σκορ 30-17 έφτασαν στη νίκη με 78-68.

Έτσι, η ομάδα του Γιάννη Καστρίτη έπεσε στο 1-3 και δυσκόλεψε τη ζωή της ενόψει της συνέχειας.

Από τον Άρη διακρίθηκε μόνο ο ΝτεΤζούλιους, που τελείωσε τον αγώνα με 30 πόντους, ενώ εκτός από τον Αμερικανό, διψήφιο αριθμό πόντων σημείωσε ο Τολιόπουλος (16π.), αλλά με κακά ποσοστά.

Τα δεκάλεπτα: 17-23, 39-32, 51-48, 68-78.

ΑΡΗΣ (Καστρίτης): Μπανκς 4, Νόλεϊ 4, Τολιόπουλος 16 (2), Ντε Τζούλιους 30 (1), Χατζηδάκης, Γκιουζέλης 2, Μποχωρίδης 4, Κλέι, Πουρλίδας, Γούντμπερι 2, Ρόμπερτς 4, Χοτζ 2.

ΧΑΠΟΕΛ ΙΕΡΟΥΣΑΛΗΜ (Αλόν): Σμιθ 18 , Χάρπερ 14 (1), Τζόνσον 11 (1), Γουάιλι 10, Χαχασβίλι 2, Ντόβρατ, Μόργκαν 9 (2), Σμιθ 7 (2), Ζούσμαν 7 (1), Κορνίλιους.