Μπάσκετ: Ο Άρης «βούλιαξε» στη Βενετία (βίντεο)

Κακή πρεμιέρα των κιτρινόμαυρων στο Eurocup, ήττα με 95-75 από τη Βενέτσια

25/09/2024 23:14

Φωτ. αρχείου

Ανέτοιμος, με εξαίρεση το δεύτερο δεκάλεπτο, εμφανίστηκε ο Άρης στη Βενετία και γνωρίζοντας την ήττα με 95-75 από τη Βενέτσια, δεν μπήκε καλά στο φετινό Eurocup.

Οι κιτρινόμαυροι βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ με διψήφια διαφορά, αλλά στη δεύτερη περίοδο ισορρόπησαν το ματς, παρά το μεγάλο εις βάρος τους χάντικαπ στις ελεύθερες βολές.

Ωστόσο, το ξέσπασμα της Βενέτσια στο πρώτο πεντάλεπτο της τρίτης περιόδου όρισε τη μοίρα του αγώνα, την ώρα που ο Άρης έχανε πολλά αμυντικά ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 30-22, 47-41, 69-57, 95-75.

ΒΕΝΕΤΣΙΑ (Σπάχια): Τεσιτόρι 11, Λεβέρ 2, Μάνφορντ 10 (2), Καζαρίν 1, Μορέτι 6 (1), Ίνις 12 (1), Καμπενγκελέ 13, Παρκς 17 (1), Γουίτλ 10 (3), Σιμς 13 (1).

ΑΡΗΣ (Καστρίτης): Μπανκς 9, Νόλεϊ 14 (4), Τολιόπουλος 10 (2), ΝτεΤζούλιους 11, Χατζηδάκης 2, Γκιουζέλης, Μποχωρίδης 4, Κλέι 1, Γούντμπερι 9 (2), Ρόμπερτς 4, Μαντζούκας 11 (3).