Ο Νάτχο απέτρεψε την γκέλα (video)

Με γκολ στο 92' ο Ολυμπιακός λύγισε τον Αστέρα Τρίπολης

16/09/2018 22:20

Με γκολ του Νάτχο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ολυμπιακός λύγισε με 2-1 την αντίσταση του Αστέρα Τρίπολης και απέφυγε τη γκέλα πριν την αναμέτρηση της προσεχούς Πέμπτης με την Μπέτις για την πρεμιέρα των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

Οι ερυθρόλευκοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, είχαν δοκάρι στο 5' σε εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη και προηγήθηκαν στο 18' με ασύλληπτο σουτ του Καμαρά από 30 μέτρα. Η απάντηση των Αρκάδων ληρθε στο 67'. Σε αντεπίθεση, ο Μανιάς έδωσε στον Τόνσο, εκείνος πλάσαρε, ο Γιαννιώτης απέκρουσε και με δεύτερο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.

Στα εναπομείναντα λεπτά οι δύο ομάδες είχαν από μία μεγάλη ευκαιρία για δέυτερο γκολ, με τους Χασάν (80') και Τόνσο (84'), με τον Νάτχο να το σημειώνει τελικά στο 92' σκοράροντας με σουτ μετά την ασίστ του Γκερέρο.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Γιαννιώτης, Ελαμπντελαουί, Μιράντα, Βούκοβιτς, Τσιμίκας, Καμαρά (84' Νάτχο), Μπουχαλάκης, Φορτούνης (74' Φετφατζίδης), Ποντένσε, Χριστοδουλόπουλος (72' Χασάν), Γκερέρο.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡ.: Παπαδόπουλος, Βλάχος, Τριανταφυλλόπουλος, Πασαλίδης, Ορτέγκα, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τσιλιανίδης, Καλτσάς (61' Τόνσο), Κώτσιρας (46' Φερνάντεθ), Μανιάς (79' Βαλιέντε).