ΠΑΟΚ: Εξωπραγματική απόκρουση του Κοτάρσκι στην Καλαμάτα (βίντεο)

Ο Κροάτης τερματοφύλακας έπιασε το... άπιαστο και διατήρησε το 0-1 στο πρώτο ημίχρονο

14/12/2022 16:06

Με το σκορ στο 0-1 και τρία λεπτά πριν λήξει η αναμέτρηση της Καλαμάτας με τον ΠΑΟΚ, η πρώτη των δύο ομάδων στη φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας, ο Ντόμινικ Κοτάρσκι πραγματοποίησε (ίσως) την απόκρουση της χρονιάς.

Οι ποδοσφαιριστές της «Μαύρης Θύελλας» έφυγαν γρήγορα στην αντεπίθεση και τελικός αποδέκτης της μπάλας έγινε ο Μπακαγιόκο, που σούταρε από κοντά, αλλά ο Κοτάρσκι εκτινάχθηκε εκπληκτικά και γλίτωσε τον ΠΑΟΚ από την ισοφάριση.