ΠΑΟΚ Β' - Ηρακλής 2-2: Κρατούσαν τις μεγάλες συγκινήσεις για το τέλος

Αν και χωρίς βαθμολογικό κίνητρο οι δυο ομάδες πρόσφεραν ωραίο θέαμα στη Ν, Ευκαρπία

14/05/2024 19:12

ΠΑΟΚ Β' και Ηρακλής μοιράστηκαν από ένα βαθμό στο ισόπαλο 2-2 για την 9η αγωνιστική των play out της Super League 2, σε ένα ματς με συγκινήσεις καθώς δύο γκολ σημειώθηκαν στις καθυστερήσεις σε ένα ενδιαφέρον ματς αν και χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον για κάποια από τις δύο πλευρές.

Ο Ηρακλής απείλησε πρώτος στο 13' με τον Ισνάλντο να μην πλασάρει σε τετ-α-τετ και στη συνέχεια σουτ του Δοϊρανλή κόντραρε σε σώματα.

Ο «Γηραιός» έδτασε κοντά στο γκολ στο 31', αλλά ο Μοναστηρλής σταμάτησε τον Σπυρίδη. Άλλη μια καλή στιγμή για τους κυανόλευκους ήταν σε σουτ του Ισνάλντο έξω από την περιοχή στο 36'.

Ο Ηρακλής μπήκε καλύτερα και στο δεύτερο μέρος. Ο Κούστα στο 52' και στο 62' έχασε σημαντικές ευκαιρίες και τελικά πανηγύρισε το γκολ στο 66'. Ο Ισνάλντο εκτέλεσε φάουλ και ο Γκεμπνιόν με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Ο ΠΑΟΚ Β' αντέδρασε και ισοφάρισε σε 1-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γρόσδη στο 73'.

Οι μεγαλύτερες συγκινήσεις στο ματς ήρθαν στις καθυστερήσεις. Στο 92 ο Ηρακλής πανηγύτισε γκολ που πίστεψε ότι του έδινε τη νίκη, με τον Κούστα, όμως ο ΠΑΟΚ Β' στην τελευταία φάση του ματς (94') επανέφερε την ισορροπία στο σκορ με το γκολ του Πανίδη.

Ένα λεπτό πριν οι κυανόλευκοι έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Αρόγιο, έπειτα από ένταση που δημιουργήθηκε.

ΠΑΟΚ Β (Αλεξιάδης): Μοναστηρλής, Δεληγιάννης, Τασιούρας, Παναγιώτου, Γιαξής (46′ Κωττάς), Τσοπούρογλου, Γκούμας (78′ Τσίκος), Ρουμιαντσέβ (58′ Σπυράκος), Γρόσδης, Σμυρλής (58′ Δαρέλας), Κανίς (58′ Πανίδης)

Ηρακλής (Παπαδόπουλος): Βελλίδης, Κωστόπουλος, Βιτλής, Γκμπενιόν, Σιούτας, Εμπό, Δοϊρανλής, Αρόγιο, Ισνάλντο (80′ Πατράλης), Σπυρίδης (80′ Γκερμούς), Κούστα