Σπάνια στιγμή στο γήπεδο Καραϊσκάκη (videos)

Οι οπαδοί του Ολυμπιακού, μεταξύ αυτών και οι οργανωμένοι της Θύρας 7, χειροκρότησαν τον τραυματία Διούδη - Λίγο αργότερα ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ με τον Κάτσε

11/11/2018 21:03

Μια ιδιαίτερα συγκινητική στιγμή έλαβε χώρα κατά τη διάρκεια του μεγάλου ντέρμπι μεταξύ Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού στο γήπεδο Καραϊσκάκη.

Συγκεκριμένα, στο 48ο λεπτό, με το σκορ στο 0-0, το γκολ που σημείωσε ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος ακυρώθηκε σωστά, καθώς προηγήθηκε επιθετικό φάουλ του Μπίμπαρς Νάτχο πάνω στον τερματοφύλακα των πρασίνων, Σωκράτη Διούδη. Η σύγκρουση ήταν σφοδρή, με τον νεαρό τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού να αιμορραγεί, ενώ του γύρισε η γλώσσα και έχασε τις αισθήσεις του, αναγκάζοντας, έτσι, τα ιατρικά τιμ και των δύο ομάδων να εισέλθουν στον αγωνιστικό χώρο, προκειμένου να του παράσχουν τις πρώτες βοήθειες.

Ο Διούδης αποχώρησε με φορείο και τότε όλο το γήπεδο, αλλά και σύσσωμη η Θύρα 7, τον ενθάρρυναν χειροκροτώντας τον, ενώ και ο ηγέτης του Ολυμπιακού, Βαγγέλης Μαρινάκης, κατέβηκε από τα επίσημα, όπου βρισκόταν, για να βεβαιωθεί ότι είναι καλά.

Ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού αντικαταστάθηκε στο 53' από τον Κότσαρη, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα το "τριφύλλι" άνοιξε το σκορ με τον Κάτσε. Το ματς βρίσκεται ακόμη σε εξέλιξη.