Super League 2: Γλίτωσε στο φινάλε την πρώτη γκέλα η ΑΕΛ (βίντεο)

Ισόπαλο (3-3) αναδείχθηκε το θεσσαλικό ντέρμπι ανάμεσα στη Νίκη Βόλου και τους Λαρισαίους

21/10/2024 18:27

Ένα απίστευτο παιχνίδι διεξήχθη στο Πανθεσσαλικό, με την ΑΕΛ να «κλέβει» στο 84’ τον βαθμό της ισοπαλίας από τη Νίκη Βόλου (3-3), αναγκάζοντάς την στην πρώτη της απώλεια βαθμών.

Στο θεσσαλικό ντέρμπι, οι γηπεδούχοι παρότι έμειναν πίσω στο σκορ με 2-0 στο πρώτο εικοσάλεπτο, κατάφεραν να μειώσουν λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους και να ανατρέψουν στην επανάληψη σε διάστημα δέκα λεπτών το εις βάρος τους αποτέλεσμα (3-2).

Τελικά, ο Πασάς λίγο πριν το φινάλε κατάφερε να κάνει το 3-3 και να γλιτώσει την ΑΕΛ από την πρώτη της ήττα, αλλά όχι από την απώλεια βαθμών.