Super League 2: Η «αεράμυνα» πλήγωσε τον Ηρακλή στα Γιάννινα (βίντεο)

Οι κυανόλευκοι έχασαν με 2-1 στο ντέρμπι από τον ΠΑΣ δεχόμενοι δύο γκολ από ισάριθμα κόρνερ

28/09/2024 17:00

Ούτε στο εκτός έδρας ντέρμπι με τον ΠΑΣ Γιάννινα, δεύτερο συνεχόμενο μετά το 0-0 με τον ΠΑΟΚ Β', γεύτηκε τη χαρά της νίκης ο Ηρακλής στη Super League 2. Κι όχι μόνον αυτό, αλλά η ομάδα του Σωκράτη Οφρυδόπουλου έχασε με 2-1 δεχόμενη δύο γκολ από τον Μάντζη στο 16' και το 65' μετά από ισάριθμες εκτελέσεις κόρνερ.

Ενδιάμεσα, στο 44' ο Ηρακλής είχε ισοφαρίσει με πλασέ του Τσιριγώτη στο 44', ενώ στο 50' ο Κυνηγόπουλος σημάδεψε οριζόντιο δοκάρι και στην εξέλιξη της φάσης ο Τσιριγώτης νικήθηκε σε τετ-α-τετ από τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Δοκάρι είχε και ο Μπερτόγλιο με εκτέλεση φάουλ στο 78'.

Στον Ηρακλή είναι έξαλλοι με τον μη καταλογισμό πέναλτι σε ανατροπή του Τσιριγώτη στο πρώτο ημίχρονο, με το σκορ στο 1-0.