Super League 2: Ο Διαγόρας «εκτέλεσε» τον ΠΑΟΚ Β'

Οι Ροδίτες επικράτησαν με 2-1 του Δικέφαλου στη Θεσσαλονίκη και πήραν το πρώτο τους φετινό τρίποντο

19/10/2024 16:55

Νικηφόρα πέρασε από το γήπεδο του Καμπανιακού ο Διαγόρας, ο οποίος επικράτησε με 2-1 του ΠΑΟΚ Β' και πήρε την πρώτη φετινή του νίκη στο πρωτάθλημα.

Ο ΠΑΟΚ Β’ είχε δύο καλές ευκαιρίες, αρχικά με τον Μπράντονιτς (7’) και στη συνέχεια με την κεφαλιά του Φίλωνα (26’), όμως, ο Τσιλιγγίρης «φώναξε» παρών.

Στο 27’ οι Ροδίτες απάντησαν στις ευκαιρίες του Δικέφαλου με τον Μανιά, αλλά δεν βρήκε στόχο, ενώ οι Θεσσαλονικείς απείλησαν εκ νέου στο 52’ με τον Τασιούρα.

Ωστόσο, στο 73’ ο Τσιαντούλας «εκτέλεσε» τον ΠΑΟΚ Β’ από τα 11 μέτρα, ενώ ένα τέταρτο αργότερα οι Θεσσαλονικείς απάντησαν με τον ίδιο τρόπο με τον Ουρτάδο, κάνοντας το 1-1.

Η χαρά για τους γηπεδούχους δεν κράτησε πολύ, αφού ένα λεπτό αργότερα ο Ολιβέρι έδωσε και πάλι προβάδισμα στην ομάδα του (2-1), «γράφοντας» το τελικό σκορ.