Super League 2: Ο ΠΑΟΚ Β' είχε τις ευκαιρίες, αλλά ο Ηρακλής κράτησε το μηδέν (βίντεο)

Ισόπαλο (0-0) το θεσσαλονικιώτικο ντέρμπι στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος - Με 10 παίκτες οι κυανόλευκοι από το 52'

22/09/2024 18:56

Χωρίς νικητή (0-0) έληξε το τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ Β’ και τον Ηρακλή στην πρεμιέρα της Super League 2, αφού αν και οι ασπρόμαυροι είχαν ευκαιρίες, εντούτοις, οι κυανόλευκοι κατάφεραν να κρατήσουν το μηδέν.

Στο 31’ ο Δικέφαλος είχε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ, καθώς ο Ουρτάδο εκμεταλλεύτηκε το λάθος στην άμυνα των κυανόλευκων, αλλά τον σταμάτησε ο Στουρνάρας.

Στο 53’ ο Κανίς εκτέλεσε το φάουλ, με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι, ενώ στο 67’ ο ΠΑΟΚ Β’ έχασε άλλη μια μεγάλη ευκαιρία, αυτή τη φορά με τον Φίλωνα.

Να σημειωθεί ότι από το 52ο λεπτό ο Ηρακλής αγωνιζόταν με 10 παίκτες, καθώς ο Παπασάββας τιμωρήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα στην ανατροπή του Ουρτάδο.