Super League: Ο Παναθηναϊκός απέφυγε στις καθυστερήσεις το κάζο κόντρα στην εξαιρετική Καλλιθέα (βίντεο)

Με γκολ του Τετέ στην εκπνοή, οι πράσινοι ισοφάρισαν σε 2-2 και πήραν μία ισοπαλία που δεν άξιζαν

02/09/2024 00:09

Λίγες μέρες μετά τη μεγάλη ευρωπαϊκή νίκη κόντρα στη Λανς, ο Παναθηναϊκός τα βρήκε σκούρα κόντρα στη νεοφώτιστη Καλλιθέα και μετά την ισοπαλία 2-2 βρίσκεται ήδη πέντε βαθμούς μακριά από την κορυφή.

Βάσει της εικόνας του ματς, η Καλλιθέα άξιζε τη νίκη, καθώς είχε τις πιο μεγάλες ευκαιρίες, κυρίως στο πρώτο μέρος.

Τα γκολ που διαμόρφωσαν το αποτέλεσμα πέτυχαν οι Μουτίνιο και Βαλμπουενά για τους γηπεδούχους και οι Τζούριτσιτς και Τετέ για τους πράσινους, με τον τελευταίο να σώζει το «τριφύλλι» από την ήττα, με γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.