Super League: «Σφαλιάρα» του Παναιτωλικού στην ΑΕΚ (βίντεο)

Η Ένωση ηττήθηκε με 1-0 στο Αγρίνιο και «γκρεμίζεται» από την κορυφή - Ανατροπή και διπλό σε δύο λεπτά ο Βόλος στο Περιστέρι

05/10/2024 21:33

Φρένο στην ΑΕΚ έβαλε ο Παναιτωλικός στο Αγρίνιο. Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη, που είχε ήδη κόψει βαθμούς από τον Ολυμπιακό, υποχρέωσε την Ένωση στην πρώτη φετινή της ήττα (1-0) με «χρυσό» σκόρερ τον Μιγκέλ Λουίς στο 73' , ενώ παράλληλα μπορεί να μην έριξε από την κορυφή της Super League, αλλά αυτό είναι πολύ πιθανό να γίνει το βράδυ της Κυριακής (6/10) σε περίπτωση νίκης των Ολυμπιακού, ΠΑΟΚ ή ενός εκ των δύο σε ΟΑΚΑ και Λιβαδειά, αντίστοιχα.

Νωρίτερα, ο Βόλος πανηγύρισε πολύ μεγάλη νίκη με 2-1 επί του Ατρόμητου στο ΠεριστέριΟι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί στο 41' χάρη σε ένα υπέροχο γκολ του Γιουμπιτάνα. Όμως, η αριθμητική υπεροπλία της ομάδας της Μαγνησίας μετά την αποβολή του Μπρόρσον στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου απέδωσε καρπούς στο δεύτερο, όταν ο Κόσζτα έγινε δημιουργός του πρώτου γκολ του Γκλάβτσιτς στο 66' και σκόρερ του δεύτερου (68') του Βόλου. Στο 76' αποβλήθηκε ο Γκλάβτσιτς για τους φιλοξενούμενους, αλλά δεν άλλαξε κάτι.