Θετική η εικόνα του Ηρακλή

Φιλική ισοπαλία 1-1 με τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Καυταντζόγλειο

13/10/2018 18:56

Θετικό ήταν για τον Ηρακλή το πρόσημο του φιλικού αγώνα με τον Απόλλωνα Σμύρνης στο Καυταντζόγλειο. Το ματς έληξε ισόπαλο με 1-1, δύο εβδομάδες πριν ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Β’ εθνικής.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι πριν καν συμπληρωθεί το 1ο λεπτό, με τον Κλέιτον να αξιοποιεί την ολιγωρία της αντίπαλης άμυνας και να χρίζεται σκόρερ.

Ωστόσο, στο 63’ ο Κονέ εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Κουκόλη, έδωσε τη μπάλα στο Μάντζιο κι αυτός ισοφάρισε σε 1-1.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Αμπάρης (46’ Γρηγοριάδης), Κουτρομάνος (34’ Γιαννίτσης), Χιντζίδης (70’ Κανακούδης), Ζιαμπάρης (46’ Κουκόλης), Κούσας (70’ Κωστούλας), Μουμίν (46’ Καλτσάς), Παναγιωτούδης (70’ Καζναφέρης), Πασάς (46’ Πτηνόπουλος), Ντούνης (46’ Γεωργίου), Κλέιτον (46’ Μενδρινός), Χασομέρης (46’ Ρόβας).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Βάσιτς, Λούκιτς, Τζανετόπουλος, Γκονζάλεζ, Γκίνο, Ζοάο Πέδρο, Ντεφεντερίκο, Ακόστα (40' Βάρκας), Σικαμπάλα, Μπόρις, Ρόσις.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Αστράς, Κύργιας, Βαφέας, Κοντοές, Ματίας, Τριάδης, Κονέ, Μπετινέλι, Μάντζιος, Ντ' ουρσό, Στάθης.